Slunce, seno, věnečky. 

07.06.2022

Asi jste čekali, že budou po seně následovat jahody. Ale kdepak. Věnečky a zase jen věnečky. 

A to je moje práce, moje krásná a voňavá práce. Určitě všichni znáte pohádku Krteček a kalhotky. Půvabná a naučná pohádka o tom, jak se vyrábějí kalhoty. No a já vám teď povyprávím, jak vyrábím své věnce a jak se voňavá louka dostane až k vám domů. Ale to už není žádná pohádka, ale moje živobytí. 

Nemusím vám vysvětlovat, že na senové věnce potřebuji seno, ale asi nemáte představu, kooooolik sena potřebuji. A tak sekám a sluníčko suší, já seno obracím. Sena musím mít hodně a proto se zapojí i celá moje rodina. Mám úžasnou rodinu, která mi hodně pomáhá. 


A když se sluníčko snaží a odvede svou práci rychle, mohu seno napytlovat a začít vázat věnečky. Věnce nevážu sama, sedíme s tatínkem u stolu, vážeme společně a brebentíme u toho. Musím říct, že se z tatínka stal vazač přeborník.  

Po této přípravě to začíná vypadat tak, že z toho bude nějaká dekorace. A už mohu začít zdobit. Tak třeba tady rozpustilé kočičky. 

A nakonec se spolu potkáme na nějakém trhu a vy si můžete u mne vybrat z nepřeberného množství a druhů, ať už rozpustilé kočky nebo ptáčky či levandulové panenky a kytičky. 


A takhle a úplně "jednoduše" se ta krásná voňavá louka dostane 

až k vám domů a provoní vaše obydlí. 


Těším se na vás na dalším trhu.


Irena Klamertová