miniBLOG

Veselý Kopec

19.07.2022

V Železných horách je půvabná vesnička se skanzenem Veselý Kopec. Konají se zde Veselokopecké jarmarky. Můžete zde potkat mnoho řemeslníků, umělců, podívat na jejich tvorbu, koupit si domů a užít si krásné a VESELÉ akce. Jak jinak, vždyť je to přece Veselý Kopec.

Změna je život ... a já se pomalu, ale jistě, usazuji ve svém novém ATELIÉRU v Dřísech, nedaleko Brandýsa nad Labem. Možná to není tak rychlé, jak bych si přála já a asi i moji zákazníci. Ale vše má své důvody. Stěhování bylo hodně náročné a je před velikonocemi. Což znamená, že je práce hodně, neboť všichni chceme mít...

Pranostikou "Na Nový rok o slepičí krok, na Tři krále o krok dále, ..." jsem se inspirovala k nové práci po vánočním odpočinku a začala jsem šít slepičky.

Než jsem se nadála přišlo léto. Připravovala jsem se v době covidové na vánoční trhy, které nebyly povoleny. Odstrojila jsem adventní věnečky. S nadšením jsem začala zdobit velikonočně. A ani velikonoční trhy jsem nemohla prodávat. Se slzou v oku jsem zavřela dveře za vánocemi a velikonocemi, nejkrásnějšími svátky v roce.

Každý rok si po vánocích trošku vydechnu. Adventní věnce, svícny a vše s tím související je již vyprodáno.

A další rok utekl jako voda.... Ještě před pár lety jsem si neuměla představit, že nastane rok 2000. A šup, už jsme skoro o čtvrt století dál. Začíná nám rok 2021.

Spřátelené a spolupracující weby:

jaknavlasy.eu